Časté otázky

Chcete se na něco zeptat, ale nemáte čas za námi zajít? Nevadí. Připravujeme pro vás soubor nejčastěji kladených otázek týkajících se navrhování, postupu spolupráce, ceny prací, rekonstrukcí a designu.

Vaše náměty a dotazy prosím pište na info@area-interier.cz anebo využijte formulář ZDE.

Vyplatí se stavba svépomocí?

Do jisté míry ano, pokud jde o finance. Záleží však kolik by jste vydělali za ten čas, který budete muset věnovat stavbě, její organizaci a kontrole. Zvážit je taky potřeba jaký výsledek vás uspokojí a jak kriticky jste schopni či ochotni posoudit výsledky své práce. Tuto formu výstavby nelze doporučit začátečníkům. V případě, že jste manuálně zručný, trpělivý a učenlivý, je potřeba postupovat podle projektové dokumentace a během výstavby konzultovat detaily s projektantem. Na odborné práce je potřeba najmout vyškolené pracovníky a pro stavbu zajistit  stavební dozor.

Proč si pořizovat nábytek na míru?

Protože už i odpověď na tuto otázku je hodně individuální. Někomu se typový nábytek do prostoru nevejde, někomu se nelíbí a někdo chce mít vlastní jedinečný design a ne to co má sousedka. Přesně na míru může někam sednout i sektorový nábytek – a i tohle rozhodnutí je správné. Kouzelné „na míru“ je marketingové heslo uspěchané současnosti a s individuálním projektem častokrát nemá nic společné.

Potřebuji stavební povolení k realizaci interiéru?

V případě, že před realizací interiéru bude nutné provést i stavební úpravy, zejména zásah do nosné konstrukce, tak ano. Nechte si včas poradit a hlavně se nepouštějte do „sousedi jsou v pohodě“ akcí. Neposuzujte neodborně nosné konstrukce podle tloušťky a neposlouchejte ani (snad dobře míněné) rady zedníků. Neznám ani jednoho, který by studoval statiku a dynamiku staveb.