Výsledky barevného testu

Výsledky barevného testu

Samotný test naleznete zde  „Barevný test“ 

JARNÍ TYP INTERIÉRU

Nejvíce odpovědí 1

V jarním typu interiéru je klíčovým prvkem dostatek přirozeného světla, protože jarní typy nejčastěji trpí syndromem zimní deprese. Sen francouzského okna, prosvětlené místnosti a obavy o to, jestli ta či ona podlaha nebude do interiéru tmavá… Přímý kontakt s přírodou, případně množství interiérových rostlin, to jsou první věci, které si všimnete v těchto interiérech. Nábytek bývá ze světlého dřeva často i ratanový. Textilní materiály jsou hladké, lehké, můžou mít potisk drobným květinovým motivem. Barvy jsou svěží, jasné a i sytější odstíny si zachovávají jistou lehkost. Oblé tvary mají jemné linie. Těžký, tmavý nábytek je pro jarní typy skličující. Z kovů upřednostňují mosaz, pozlacené povrchy s odlesky slunce. Jarní typy se nadšeně zajímají o nové věci, mají optimistický postoj k světu a jiskřivý šarm.

LETNÍ TYP INTERIÉRU

Nejvíce odpovědí 2

Lidé tohoto typu upřednostňují klasické proporce, elegantní tvary a jemné tkaniny. Oválné tvary a ladné křivky. Klid a pořádek, to jsou klíčová slova pro jejich domov, kde mají místo třeba starožitnosti, vyrobené z mahagonu a palisandru.. Letní osobnosti se necítí spokojeně v místnostech s nízkými stropy. V jejich interiérech najdeme přírodní materiály, dřevěné podlahy, orientální koberce, exotické doplňky z ciziny. Materiály musí být příjemné na dotyk, letní typy mají výborně vyvinutý hmat a často jsou to lidé umělecky založeni. Oblibují i potisk, ale na rozdíl od jarního typu upřednostní abstraktnější motivy. Převažující jsou tlumené barvy s chladným podtónem. Z letního interiéru cítit nadčasovost a klasickou harmonii.

PODZIMNÍ TYP INTERIÉRU

Nejvíce odpovědí 3

Podzim má potřebu obklopovat se pevními věci. Povrchy materiálů mají viditelnou texturu a výraznější strukturu. Celkový přístup k interiéru je míň formální jako v létě. Často se používá neomítané zdivo, odhalené trámy, ručně tkané materiály, případně etnické motivy. Brokát, samet, popřípadě jiné textilie s plastickým vzorem se hodí do nálady podzimních prostorů. Víc než jiní touží podzimní typy po skutečném krbu, po punci autentičnosti s historickou hodnotou. Mají silné pouto k přírodě. Volí život v rodinném domě v spojení se zahradou víc než jiní. Často skladují staré časopisy, suvenýry, co způsobuje trvalý nedostatek úložných prostorů a problém udržet pořádek. Milují záhady a rádi pátrají po příčinách věcí.

ZIMNÍ TYP INTERIÉRU

Nejvíce odpovědí 4

Prostor a jednoduché tvary, to jsou charakteristická slova pro zimní interiér. V zimní krajině více vnímáme kontrast a ostré linie, zimní interiér má minimalistický styl postavený na kontrastech barev a materiálů. Lesklé povrchy materiálů jako sklo, chrom, ocel dohromady s kůží, mramorem, lakovaným nábytkem vytvářejí prostředí zimnímu typu. Bílá a odstíny šedé, černá.. Zimní typy mají v oblibě drobné předměty mimo dohled, ukryté v nábytku v jednoduchém provedení s čistým detailem a s důrazem na kompozici a umístění solitérů. Kožená sedačka jednoduchého tvaru, několik plastik umístěných tak, aby ještě víc zdůraznili dramatičnost. Samotné materiály, dlažby, koberce a nábytek vytvářejí nezaměnitelnou atmosféru. Textilie jsou bez potisku, jednobarevné, i když jednoduché geometrické tvary jako proužky či kruhy, můžou být zimním vzorem. Zimní typy žijí v přítomnosti, díky své rozhodnosti a sebejistotě často zastávají vedoucí funkce, aniž by o to tolik usilovali.